Харківщина
Потім беруться до ремонту машин. Перевіряють заряд додаткового акумулятора, від якого працює вся електросистема авто. Та головна проблема – під час руху полем закипає радіатор. Він забивається насінням соняшників і квітковим пилком. Тож хлопці промивають радіатор ось так – водою з пляшки.
Олег Манзій, учасник експедиції “49-та паралель”:
– Щоденні операції обов’язкові, перевірка всіх масел, перевірка фільтрів і всіх основних агрегатів, тому що по дорозі ми захоплюємо метеликів, бджіл, пилюку, усе що можливо, як правило, фільтри не прочищаються, а замінюються на нові, і масла ми постійно не міняємо, тому що це є безпека руху.
Якщо вчора їхали переважно полем, і можна було на деяких відрізках набрати 80 кілометрів на годину, то зараз навколо – одні зарості, й швидкість удвічі менша.
Ось це ліси Харківщини. Звідси до найближчого населеного пункту хвилин 30 їзди, та й по одній дорозі, що вже заросла травою. Тож ми на цьому джипі вирушаємо на розвідку. І прокладатимемо власний маршрут.
Олег Алєксєєв сідає за кермо перший, хоче визначити, як звідси краще виїхати, щоб далі рухатися лише по 49-й паралелі. Спочатку їдемо через нерівне поле – тут бур’ян по пояс. Далі заїжджаємо у хащі, куди веде одна стежина. Тут починається болото, де колеса наполовину пірнають у багно.
Олег Алєксєєв, учасник експедиції “49-та паралель”:
– Большую часть пути приходится ползти на защите буквально, это очень сложно, болото – это ежедневные трудности, буквально приходится проталкивать себе дорогу между коряг и грязи – вы видите сами.
Дорогу можна розвідати лише поблизу табору, що буде далі – навіть самі джипери не знають. За день подолали тільки 150 кілометрів, так і не встигли виїхати з Харківської області. Тож уже за мінімальної видимості поставили наметовий табір неподалік села Смирнівка.
З Харківщини, Веніамін Трубачов, Дмитро Євчин, Максим Чеблін, К1.
Наші герої подолали вже майже половину шляху. Все, що тільки може бути на бездоріжжі, вони відчули на власній шкурі. Стали в пригоді й лебідки, і захищене дно машин, і карти генштабу. Наші герої і далі рухаються на захід України по найдовшій паралелі – 49-й.
Країна, якої не побачиш у туристичних брошурах, але від цього не менш унікальна. Дивіться завтра історію про черговий етап карколомного трофі. Учасники пробігу дісталися Дніпра, попереду – переправа. Який спосіб вони оберуть?
Усе це – в серіалі “49-та паралель”.